Novinky

CIV Mugello 23-24.7.2011

24.7.2011

Další a již poslední dvojzávod italského mistrovství se konal na okruhu Mugello. Páteční volné tréninky začaly velmi dobře, když se Mírovi dařilo hned od začátku zajíždět velmi rychlé časy. První kvalifikační trénink se odjel v pátek v podvečer po volných trénincích a Míra v něm obsadil třetí místo s čímž byl tým i jezdec sám spokojen. Radost ze zajeté první kvalifikace však panovala jen do té doby než bylo oznámeno, že první kvalifikační trénink se Mírovi anuloval, protože Míra zajel do boxu ještě před ukončením kvalifikačního času a mechanik opoměl motorku odevzadt do uzavřeného parkoviště, což je samozřejmostí po každém měřeném tréninku a závodě. Druhý měřený trénink se jel v sobotu dopoledne a Míra v něm obsadil čtvrté místo se ztrátou 0,3 s na prvního jezdce tzn. první řada startovního roštu. První závod se jel v sobotním odpoledni a Mírovi se nepodařilo dobře odstartovat a v průběhu prvního kola se pohyboval za první desítkou. V průběhu pěti kol se propracoval na první místo a vypracoval si náskok cca 1,5 s což bylo velmi dobré . V závěru šestého kola vyrobil chybu, když v poslední zatáčce přidal více plynu než bylo potřeba a dostal high side.Jedinou pozitivní informací bylo to, že v průběhu šesti kol zajížděl opravdu velmi rychlé časy, z čehož jeden byl nový rekord okruhu pro CIV šampionát a má hodnotu 1.59.386 s , což byla sice velmi potěšující zpráva, nicméně ztráta bodů mrzela více, protože se připravil o pořádnou porci bodů, které mu chyběly do tabulky. Nedělní ráno nás přívítalo zataženou oblohou, z které padali hektolitry vody, což byl jasný signál pro přenastavení motorky na mokrý warm up. Míra v nedělním warm upu nakonec obsadil 10. místo. Do nedělního odpoledního závodu měl Míra již tradičně špatný start a v průběhu prvního kola se tentokrát pohyboval kolem dvacáté pozice.V průběhu kol bylo viditelné, že motorka není v té správné kondici, ale je to vždy jen pocit přihlížejících. Pomalu se prokousával startovním polem jezdců a nakonec to dotáhl na šestou pozici. Po závodě Míra jen potvrdil, že motorka opravdu nefungovala tak jak v předešlý den a motor mu nešel vytočit na více než 13 000 ot/min., což byl pravděpodobně hlavní problém nedostatečného výkonu motoru. Bohužel tímto smolným víkendem se propadl na 5 pozici průběžného pořadí italského mistrovství.