Šampionáty

MISTROVSTVÍ SVĚTA

Mistrovství světa silničních motocyklů je nejvyšší a nejprestižnější motocyklová soutěž, která je velmi silně medializovaná a známá hlavně díky královské kubatuře Moto GP.
Kategorie MS: Moto3 Moto2 a MotoGP.

Třída Moto3 je první kategorií při vstupu do mistrovství světa, pak následuje silnější kategorie Moto2. V roce 2012 byla třída 125 ccm nahrazena kategorií Moto3. V současné době mají ve třídě Moto2 se jede s motory Honda 600 ccm a s různými rámy.

Jezdci z nižších národních šampionátů získávají své první zkušenosti v seriálu mistrovství světa v rámci udělování tzv. divokých karet . Divoké karty uděluje a schvaluje Dorna Sports jako pořadatel závodů mistrovství světa a národní federace v jednotlivých zemích podle výsledků v národních šampionátech. 

http://www.motogp.com/ 

 

ITALSKÝ ŠAMPIONÁT (CIV)

Italský šampionát CIV je jedním z nejprestižnějších národních šampionátů.  Seriál je velmi dobře jezdecky obsazen a tradičně se z něho jezdci rekrutují do mistrovství světa.
Kategorie CIV: Moto 3 , Superbike, Stock 600, Stock 1000, Supersport 600 a Moto2.

http://civ.tv/ 

 

ŠPANĚLSKÝ ŠAMPIONÁT (CEV)

cev

Šampionát CEV je španělskou obdobou toho italského, rovněž s velmi kvalitním jezdeckým obsazením. Pořadatelem je společnost Dorna Sports , která organizačně zajišťuje i nejvyšší motocyklovou soutěž světa MotoGP.
Kategorie CEV: Moto3, Moto2 a Superbike.

http://www.fimcevrepsol.com/