Novinky

CIV Vallelunga, 9.-11.9. 2011

11.9.2011

Uplynulý víkend proběhl na dráze Autodromo di Vallelunga předposlední podnik italského motocyklového šampionátu CIV. Miroslav Popov absolvoval náročnou přípravu, kterou ukončil velmi dobrým druhým kvalifikačním časem. V samotném závodu bojoval o třetí příčku, ale havaroval a zůstal bez bodu. V průběžném hodnocení šampionátu mu nyní patří páté místo.

Miroslav Popov přijel do Vallelungy jen týden po svém úspěšném vystoupení v závodu Velké ceny San Marina, která je součástí seriálu mistrovství světa silničních motocyklů. Tam český jezdec nastoupil na divokou kartu, kvalifikoval se šestým časem a závod nejnižší kubatury do 125ccm dokončil na bodované třinácté pozici.

Závodní víkend italského šampionátu již nebyl z hlediska výsledku tak úspěšný. V trénincích ztrácel Miroslav Popov jen minimum a páteční přípravu uzavřel třetím nejrychlejším časem 1´46,754 sekundy. V první sobotní kvalifikaci ale nezajel měřené kolo, protože v zatáčce Campagnano najel do špinavé stopy a spadl. Vše si vynahradil druhým nejrychlejším časem 1´45,894 sekundy v odpolední kvalifikaci a na pole positon ztratil jen necelé dvě desetiny.

V neděli Miroslav Popov neodstartoval nejlépe a v nájezdu do druhého kola závodu mu patřila jedenáctá pozice. Český jezdec týmu ElleGi Racing ztrátu postupně snižoval a v šestém kole už bojoval o třetí místo s Kevinem Caliem. Od začátku ale řešil technické problémy a po celou dobu si musel pomáhat spojkou. Snaha získat umístění na stupních vítězů mu byla osudnou, protože v zatáčce Tornantino mu páka spojky vyklouzla, dostal highsider a možnost si bodově polepšit tak skončila v závěru jedenáctého kola. Pádem si sice bolestivě narazil nohu, ale z místa nehody odešel po svých.

Tímto těžkým víkendem, ale pro šestnáctiletého Miroslava Popova nic nekončí, protože italský šampionát pokračuje 23. října závěrečným kolem na okruhu v Mugellu. Ještě předtím má ale velkou šanci předvést svůj talent v závodu mistrovství Evropy, který je na programu 9. října ve španělském Albacete.