Novinky

GP San Marina 4.9. 2011 - závod

4.9.2011

Na pobřeží Jadranu dnes Miroslav Popov vybojoval své první mistrovské body za třinácté místo v závodu Velké ceny San Marina. Šestnáctiletý jezdec italské stáje ElleGi Racing v Misanu závodil na divokou kartu a od úvodních tréninků kubatury do 125ccm postupně získával zdravé sebevědomí, což potvrdil svým dosud nejlepším kvalifikačním výkonem a startem z šesté pozice v druhé řadě.

Právě ze startu měl český motocyklový závodník největší obavy. Po něm opravdu ztratil a v nájezdu do druhého kola byl třináctý. Nicméně jel ve skupince jezdců, která bojovala o desáté místo. Popov v sedle netovárního motocyklu hodně ztrácel v rychlých úsecích tratě, ale naopak výrazně získával v jeho technických pasážích.

Díky tomu si udržoval velmi dobré tempo a dokázal nejen odrážet ataky jezdců s tovární technikou, ale také úspěšně útočit. V závěru závodu měl Miroslav Popov šanci získat desáté místo, ale v jednu chvíli se pod českým jezdcem nepříjemně zavlnil jeho motocykl a hrozil pád. Český jezdec nechtěl nic riskovat a cílem projel třináctý.

#95 Miroslav Popov (ElleGi Racing)
Závod 125ccm – 13. místo

„Jsem hrozně šťastný. Pro mě je to sen, který se stal skutečností! Jezdit závody světového šampionátu a získat své první body. A to si představte, že jsem teprve před dvěma lety jel v Magione svůj vůbec první závod GP. Jako vždy se mi nepodařilo dobře odstartovat a nedokázal jsem tak využít skvělé příležitosti vyrazit do závodu z pozice v druhé řadě. Věděl jsem ale, že udržím dobré tempo. Mohl jsem tak zlepšit svou pozici a bojovat o desáté místo. Bohužel dvě kola před cílem jsem viděl jezdce Moncaya jet trochu stranou, takže jsem přejel na vnitřek a když jsem pak otočil plynem, motorka dostala ´highsider´ a málem jsem spadl. V každém případě je výsledek velmi dobrý a chci poděkovat všem, počínaje mým fantastickým týmem a konče rodinou, která mi mnohé obětuje. Dále chci poděkovat všem sponzorům, kteří pro mě představují velkou oporu.”