CE Albacete 1.11.2009

1.11.2009

Na finálový závod mistrovství Evropy, který se konal 1.11.2009 ve španělském Albacete se Míra vydal trochu s obavami z nedoléčené a předčasně sundané sádry levého malíčku. Ošetřující lékař na dětské klinice radostí neskákal, naopak veškeré možné komplikace, co nám vyjmenoval při možném pádu na ruku ,tak nám na optimismu nepřidaly, nicméně vše bylo již zorganizované a tak nezbylo než to jet zkusit a doufat , že při možném pádu na tu ruku nespadne. Při příjezdu do Albacete na nás čekalo příjemné počasí s teplotami lehce pod třicet stupňů a takovéto počasí vydrželo celý víkend. Páteční tréninky probíhaly celkem dobře a jak přibývala najetá kola, časy Míra tlačil pomalu dolů. V páté zatáčce prvního volného tréninku přišel pád, kterého jsem se nejvíce obával," vyjel jsem mimo stopu a už jsem šel na předek " . Naštěstí vše dopadlo dobře a Míra se svezl jen po zadku. V sobotním prvním měřeném tréninku obsadil ve čtyřicetidvou členém poli jezdců šesté místo se ztrátou 1,5 s na prvního, což nebylo tak hrozné, přesto o co nejlepší výsledek se chtěl pokusit v druhém tréninku a po dohodě s technikama od Ohlinsu vyměnili zadní tlumič. Než se podařil tlumič správně seřídit byl konec druhé kvalifikace a na Míru zbylo třinácté místo se ztrátou 1,3 s , ale s tím, že důvěra v zadní kolo byla větší. Celkový součet dal na celkově osmé místo tzn. druhá řada na startovním roštu. Do nedělního warm upu měl za úkol motorku neposlat do kačírku a spíše se soustředit na přenastavení zadního tlumiče, to se ukázalo jako velmi dobré a tak do závodu nastupoval o mnoho klidnější. Start do závodu se Mírovi nepodařil a v první polovině závodu se držel ve skupině bojující o třetí až desáté místo. Pak však přišla chyba, Míra dostal v páté zatáčce velký high side, který sice ustál, ale ztratil kontakt se skupinou. " Kopanec " to byl tak velký, že se Mírovi až otevřelo hledí od helmy. Tím hodně ztratil a snažil se ztrátu dohánět. Nakonec po hezkých výměnách to dotáhl na sedmou pozici a i čas na jedno kolo stlačil oproti kvalifikaci ještě dolů. Ubírající síly mu brala i ke konci závodu trochu pobolívající nedoléčená ruka. Spokojenost byla i s dosaženým časem , který se podařil oproti kvalifikaci stlačit ještě dolů na hodnotu 1:35:402 s . Míra byl v Albacete nejmladším účastníkem závodu, při čemž mu jeden z činovníků UEM federace přišel do boxu před závody pogratulovat a na to , že na motorce kategorie 125 GP seděl celkem po páté , tak výkon byl pro mnohé velkým překvapením , vždyť výkony ve skupině o 3-10 místo, kde bojoval s mnohem zkušenějšími jezdci z nichž většina měla zkušenosti i se starty v mistrovství světa 125 dala jasný signál , že v budoucnu se s ním bude muset počítat .