Archiv novinek

Albacete CEV 26.-27.9.2009

27.9.2009

Po velice úspěšném závodě mezinárodního mistrovství Itálie CIV v Misanu, kde MÍra na konci srpna získal 7. místo, se o minulém víkendu pustil do dalších mezinárodních soubojů. Svůj pvní závod španělského mistrovství CEV ,který se konal v Albacete 26-27.9 2009 byl pro Míru jedna velká smůla, přestože dosahované zajeté časy byly velmi dobré , cíl Míra neviděl . Vzhledem k tomu, že trať v Albacete nebyla pro Míru ničím novým, již v pátek zajížděl v seznamovacích trénincích velmi slušné časy čímž panovala v týmu Ellegi racing velmi dobrá atmosféra. Pro velký počet startujících jezdců ( více než 50 )byli jezdci rozděleni do dvou skupin. V první sobotní kvalifikaci Mírovi patřilo 10.místo, což byla dobrá výchozí pozice. V druhé kvalifikaci Míra o půl vteřiny ještě porychlil a posunul se na devátou příčku což bylo v silné španělské konkurenci na mladého jezdce velmi dobré a majitel týmu nešetřil chválou. Velké zklamání však přišlo po tom, když všechny jezdce převážili a Mírovi chyběla necelé dvě kila do povinného minimálního limitu.Druhou kvalifikaci mu JURY anulovala a oznámila, že pro postavení na startu bude směrodatná první kvalifikace. Čas z první kvalifikace ho však odsunul až do šesté řady tzn. na dvacáté třetí místo. V nedělním warm upu si Míra vyjel sedmou pozici, což pro správný rytmus do závodu bylo velmi důležité. Start do závodu se vydařil a Míra z první zatáčky odjížděl jako patnáctý. Během několika zatáček se probil na devátou pozici, kterou si držel do osmé zatáčky prvního kola okruhu, v té chvíli se mu zastavil motor, to již nestačil chytit na spojce a nepěkně si z motorky " vystoupil ". Nejpodstatnější v té chvíli však bylo, že vše se obešlo bez jakýchkoliv následků na zdraví. Technická závada tímto zastavila slušně rozjetý závod. Do konce sezony ještě Míru čeká několik závodů v Itálii a ve Španělsku. Nyní už se připravuje na závěrečný závod CIV 11.10.2009 v Mugellu.